Yabancı Dil Dersleri

ÖEGB ÜYELERİ

PERİHAN Çayırezmez

Perihan Çayırezmez, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği alanında yaptı.

Perihan Çayırezmez, 16 yıldır İngilizce eğitimi alanında çalışmaktadır. Öğretmenliğin yanı sıra müfredat ve sınav danışmanlığı, takım lideri, öğretmen danışmanı gibi idari görevler üstlendi ve bir süredir İtalyanca öğreniyor. Halihazırda İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda öğretmen ve öğretmen danışmanı olarak çalışıyor. Yaşam boyu öğrenme ilkesine inanıyor. Özellikle öğretmen eğitimi ve gelişimi, müfredat ve kaynak geliştirme, eğitim psikolojisi, beceri ve strateji eğitimi alanlarıyla ilgileniyor. 

 

SABRİ Ağırman

Sabri Ağırman, İngilizce öğretmenliği alanında öğretmen ve öğretmen danışmanı olarak 20 yıldır çalışmaktadır. Halihazırda İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda öğretmen danışmanı olarak çalışıyor. İlgi duyduğu alanlar arasında öğretmen eğitimi ve gelişimi, akademik İngilizce (hukuk İngilizcesi, iş İngilizcesi) kelime dağarcığı öğretimi ve sınav hazırlama bulunuyor. Ulusal ve uluslararası konferanslarda, çeşitli üniversitelerde ve liselerde ve ayrıca British Council gibi diğer dil eğitimi kurumlarında meslek içi eğitimler, seminerler ve çalıştaylar verdi.

 

Z. SİNEM Eskiköy

Sinem Eskiköy, Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. CELTA ve DELTA sertifikalarını International Training House’tan aldı. 

Sinem Eskiköy, bu alanda 10 yıldır çalışmaktadır. Kariyeri süresince öğretmen, seviye koordinatörü, öğretmen danışmanı ve danışman olarak farklı görevlerde bulundu. Çeşitli kurumlarda birçok çalıştay verdi. Özellikle yüz yüze ve online öğretmen danışmanlığına ilgi duyuyor. Aynı zamanda bir blog yazarı ve online iletişim ağlarının gücüne inanıyor.

 

AYŞEGÜL Erdemir Koç

Aysegul Erdemir Koç, EFL ve ESL alanlarında sekiz yıldır çalışıyor ve 2008 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin hazırlık ve birinci yıl programlarında görev yapıyor. Marmara Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Fulbright bursunu alarak Yabancı Diller Öğretmen Asistanı olarak New York’taki Cornell Üniversitesi’nde çalıştı. TESOL alanında yüksel lisansını yine Amerika’da Southern Illinois University Carbondale’dan (SIUC) aldı. Ulusal ve uluslararası konferanslarda tebliğler sundu. Halihazırda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretmen danışmanı ve öğretmen olarak çalışıyor. İlgi alanları arasında öğrertmen danışmanlığı, mesleki gelişim, akademik yazma becerileri, kelime haznesi öğretimi, müfredat ve materyal geliştirme ve eğitim psikolojisi bulunuyor.